Dla projektanta

Zapraszamy do działu "Dla projektanta", w którym znajdą Państwo nasze artykuły techniczne w tematyce ochrony odgromowej, przed przepięciami i uziemień. Znajdą tu Państwo także karty katalogowe, foldery i katalogi produktów z naszej oferty.

Piorunochrony aktywne w świetle obowiązujących w Polsce norm i przepisów prawnych

Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad na światowym rynku można zauważyć ekspansję producentów urządzeń przeznaczonych do tak zwanej „aktywnej ochrony odgromowej”, którzy swoim urządzeniom przypisują większą skuteczność w stosunku do powszechnie stosowanych instalacji piorunochronnych wykonanych według zasad przedstawionych w normach dotyczących ochrony odgromowej, nazywanej przez oferentów „zwodów aktywnych” ochroną tradycyjną.

Zasadność przeprowadzania badań typu ograniczników przepięć do ochrony instalacji niskoprądowych

Na rynku pojawia się coraz więcej producentów ograniczników przepięć, oznaczanych obecnie jako SPD (ang. surge protecting device), dedykowanych do ochrony instalacji niskoprądowych.

Wymagania norm dla elementów uziemiających

Zadaniem instalacji uziemiającej obiektu budowlanego jest: zapewnienie poprawnej pracy instalacji elektrycznej i odprowadzenie prądów zwarciowych doziemnych i prądów upływowych, spełnienie wymagań bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwporażeniowej,

Dobór ograniczników przepięć w instalacjach elektrycznych według znowelizowanych norm PN-HD 60364

Konieczność stosowania ochrony przed przepięciami w obiektach budowlanych może wynikać z wymagań stawianych przez normy serii PN-EN 62305 z dziedziny ochrony odgromowej lub normy serii PN-HD 60364 dotyczące instalacji elektrycznych.

Podstawowe błędy przy projektowaniu i budowie uziomów fundamentowych

Wykorzystanie zbrojenia fundamentu obiektu budowlanego jako elementu układu uziemiającego w powszechnej opinii specjalistów stanowi najlepsze rozwiązanie zarówno z praktycznego jak i ekonomicznego punktu widzenia.  

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj powiadomienia o aktualnych promocjach, newsach i poradach.

Podając adres e-mail zgadzam się na otrzymywanie informacji o promocjach i nowościach oraz akceptuję RODO

Aktualności

Wpływ właściwości gleb na ...

Układy uziomowe to urządzenia z założenia przeznaczone do wieloletniego działania, jednak problemy projektantów z zapewnieniem ich trwałości są niestety wciąż poważne [15].  

Pigułki wiedzy

Pigułki wiedzy, to nowa sekcja w dziale Dla projektanta. Chcąc ułatwić Państwu pracę, w tym dziale zamieszczać będziemy najważniejsze rzeczy, o których piszemy w naszych artykułach. “Pigułki” to szybka pomoc w projektowaniu uziemień, instalacji odgromowych i ochrony przed przepięciami.

Zaproszenie na targi

Szanowni Państwo, już teraz zapraszamy do odwiedzenia naszych stoisk na tegorocznych targach. Jesienią będą mogli Państwo spotkać się z naszymi przedstawicielami w Bielsku Białej, Gdańsku, Warszawie oraz Lublinie. Serdecznie zapraszamy!

PROFESJONALNA OCHRONA

ODGROMOWA I PRZED PRZEPIĘCIAMI