Rozszerzamy ofertę o nowe serie ograniczników przepięć dedykowane fotowoltaice i zasilaniu wróć do kategorii

Udostępnij:

W odpowiedzi na potrzeby rynku wprowadzamy do oferty nowe ograniczniki przepięć z serii RST Solar i RST Power. Ograniczniki przeznaczone są do ochrony systemów fotowoltaicznych i zasilania niskim napięciem, zapewniając skuteczną i kompletną ochronę instalacji elektrycznych.

 

Pobierz katalog nowych produktów

 

Ograniczniki przepięć RST Solar

Produkty RST Solar dostępne są w postaci ograniczników typu 1+2 oraz typu 2. Ograniczniki przeznaczone są zarówno do typowych instalacji o napięciu Ucpv do 1000 V, jak i nowoczesnych systemów o napięciu do 1500 V. Produkty do instalacji o napięciu do 1000 V wykonane są w obudowach z wymiennymi modułami ochronnymi, w konfiguracji Y, z sumującym elementem iskiernikowym (GDT), który eliminuje prąd upływu IPE. Dzięki eliminacji prądu upływu IPE ograniczniki z serii RST Solar mają wydłużoną żywotność w stosunku do standardowych produktów. Ograniczniki do systemów o napięciu do 1500 V wykonane są w specjalnych kompaktowych obudowach, zapewniających odpowiednie odstępy izolacyjne, które gwarantują bezpieczną pracę systemu PV. Produkty serii RST Solar wyposażone są także w wizualną oraz zdalną sygnalizację stanu ogranicznika.

Ograniczniki typu 1+2, RST Solar PV T1+T2 G 1000V DC oraz RST Solar PV T1+T2 Y 1500V DC, przeznaczone są do instalacji narażonych na bezpośrednie oddziaływanie prądu pioruna (Itotal = 12,5 kA 10/350 µs). Zastosowanie znajdują zarówno do ochrony elektrowni naziemnych, jak i instalacji PV na dachach budynków wyposażonych w urządzenie piorunochronne tam, gdzie występują blaszane pokrycia dachu lub zastosowano połączenia wyrównawcze między konstrukcją paneli PV, a przewodami LPS. Ograniczniki typu 2, RST Solar PV T2 G 1000V DC oraz RST SOLAR PV T2 Y 1500V DC, przeznaczone są z kolei do ochrony przed przepięciami indukowanymi w obiektach niewyposażonych w LPS lub z zachowanym bezpiecznym odstępem separującym. Ograniczniki RST Solar typu 2 zapewniają ochronę inwerterów przed prądami indukowanymi Imax (8/20 µs) o wartościach szczytowych do 40 kA.

Ograniczniki przepięć RST Solar dla fotowoltaiki

 

 
 
 

 

 

Ograniczniki przepięć RST Power

Seria RST Power pozwala na kompletne zabezpieczenie instalacji elektrycznej od strony zasilania niskim napięciem. Wszystkie produkty tej serii wykonane są w modułowych obudowach z optyczną sygnalizacją stanu ogranicznika. Szczególną uwagę zwracają ograniczniki kombinowane typu 1+2, RST Power T1+T2, które pomimo zastosowania iskiernika wieloprzerwowego, w głównym torze ochronnym, wykonano w obudowach o szerokości pojedynczego modułu (1TE). Odporność na prądy pioruna Iimp = 12,5 kA pozwala na zabezpieczenie rozdzielnic głównych w każdym obiekcie sklasyfikowanym według poziomu ochrony LPL IV i III. Uzupełnienie serii stanowią ograniczniki typu 2, RST Power T2, znajdujące zastosowanie w rozdzielnicach lokalnych lub do ochrony falowników PV od strony zasilania AC.

 

 
 
 

 

 


                

UZIEMIENIA I OCHRONA PRZED PRZEPIĘCIAMI

EARTHING AND OVERVOLTAGE PROTECTION

RST Białystok