Aktualności

Wpływ właściwości gleb na korozję uziomów w Polsce

Układy uziomowe to urządzenia z założenia przeznaczone do wieloletniego działania, jednak problemy projektantów z zapewnieniem ich trwałości są niestety wciąż poważne [15].  

Pigułki wiedzy

Pigułki wiedzy, to nowa sekcja w dziale Dla projektanta. Chcąc ułatwić Państwu pracę, w tym dziale zamieszczać będziemy najważniejsze rzeczy, o których piszemy w naszych artykułach. “Pigułki” to szybka pomoc w projektowaniu uziemień, instalacji odgromowych i ochrony przed przepięciami.

Zaproszenie na targi

Szanowni Państwo, już teraz zapraszamy do odwiedzenia naszych stoisk na tegorocznych targach. Jesienią będą mogli Państwo spotkać się z naszymi przedstawicielami w Bielsku Białej, Gdańsku, Warszawie oraz Lublinie. Serdecznie zapraszamy!

Projektowanie układu uziemiającego – obliczenia teoretyczne w praktyce

Uziemienie ze względu na zamierzone funkcje jest bardzo istotnym, choć niestety często lekceważonym elementem różnego rodzaju instalacji z branży elektrycznej. Już od etapu projektu zależy jakość wykonania układu uziomów.  

Wymiarowanie urządzenia piorunochronnego w zależności od klasy LPS

Bezpośrednie uderzenie pioruna w obiekt budowlany może prowadzić do zagrożenia życia ludzkiego, uszkodzenia fizycznego budynku, pożaru i awarii lub nawet zniszczenia urządzeń elektrycznych i elektronicznych znajdujących się w jego wnętrzu.  

Druga edycja warsztatów w fabryce CBM Technology

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w 2. edycji warsztatów szkoleniowych: „PROJEKTOWANIE UKŁADÓW UZIEMIAJĄCYCH OBIEKTÓW BUDOWLANYCH I ENERGETYCZNYCH zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury oraz polskimi i międzynarodowymi normami” 15-19 kwietnia 2019 r.

Klasyfikacja ograniczników przepięć – ograniczniki Typu i ograniczniki kombinowane

Obecna klasyfikacja ograniczników przepięć dla instalacji zasilania elektroenergetycznego niskiego napięcia wynika z zapisów normy PN-EN 61643-11 „Niskonapięciowe urządzenia ograniczające przepięcia — Część 11: Urządzenia ograniczające przepięcia w sieciach elektroenergetycznych niskiego napięcia — Wymagania i próby” [1].

Oferta pracy

Jeżeli chcesz pracować w ambitnym i dynamicznym zespole, cenisz sobie stabilność,  przyjazną atmosferę oraz pragniesz rozwijać się zawodowo, przyślij nam swoje CV (rekrutacja@rst.bialystok.pl, lub tradycyjnie na adres pocztowy) albo dostarcz osobiście i dołącz do nas już dzisiaj.

Odstępy separujące jako środek ochrony odgromowej

Czym są odstępy separujące? Jakie odległości bezpieczne należy zachowywać między przewodami LPS a instalacjami obiektu? Jakie są konsekwencje braku zachowania bezpiecznych odstępów? W jaki sposób oblicza się odstępy separujące zgodnie z normą PN-EN 62305-3?

Procedury wyboru klasy instalacji odgromowej – przegląd norm

Zewnętrzna instalacja odgromowa (LPS ang. Lightning Protection System) ma na celu ochronę obiektu a w tym przebywających w nim istot żywych oraz znajdującego się tam wyposażenia przed skutkami bezpośredniego uderzenia pioruna.

PROFESJONALNA OCHRONA

ODGROMOWA I PRZED PRZEPIĘCIAMI