Aktualności

Zaproszenie na targi

Szanowni Państwo, zapraszamy do odwiedzenia naszych stoisk na tegorocznych targach. Jesienią będą mogli Państwo spotkać się z naszymi przedstawicielami w Bielsku Białej, Gdańsku, Warszawie oraz Lublinie. Serdecznie zapraszamy!

Pokazy zgrzewania egzotermicznego

W trakcie zbliżających się targów ENERGETAB 2019, wspólnie z firmą CBM Technology, przeprowadzimy praktyczne pokazy zgrzewania egzotermicznego w technologii CBM Weld.  Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z właściwościami technologii zgrzewania, zobaczenia na własne oczy procesu, krok po kroku, i zadania nurtujących pytań.

Nowy katalog produktów RST

Z przyjemnością prezentujemy Państwu najnowszą wersję katalogu produktów RST w edycji 2019/2020. Nowy katalog to pełna oferta produktów uzupełniona o przykłady zastosowania w nowej szacie graficznej. Do pobrania w wersji elektronicznej już teraz tutaj. Po wersję papierową zapraszamy na zbliżające się TARGI.

Wpływ właściwości gleb na korozję uziomów w Polsce

Układy uziomowe to urządzenia z założenia przeznaczone do wieloletniego działania, jednak problemy projektantów z zapewnieniem ich trwałości są niestety wciąż poważne [15].  

Pigułki wiedzy

Pigułki wiedzy, to nowa sekcja w dziale Dla projektanta. Chcąc ułatwić Państwu pracę, w tym dziale zamieszczać będziemy najważniejsze rzeczy, o których piszemy w naszych artykułach. “Pigułki” to szybka pomoc w projektowaniu uziemień, instalacji odgromowych i ochrony przed przepięciami.

Projektowanie układu uziemiającego – obliczenia teoretyczne w praktyce

Uziemienie ze względu na zamierzone funkcje jest bardzo istotnym, choć niestety często lekceważonym elementem różnego rodzaju instalacji z branży elektrycznej. Już od etapu projektu zależy jakość wykonania układu uziomów.  

Wymiarowanie urządzenia piorunochronnego w zależności od klasy LPS

Bezpośrednie uderzenie pioruna w obiekt budowlany może prowadzić do zagrożenia życia ludzkiego, uszkodzenia fizycznego budynku, pożaru i awarii lub nawet zniszczenia urządzeń elektrycznych i elektronicznych znajdujących się w jego wnętrzu.  

Druga edycja warsztatów w fabryce CBM Technology

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w 2. edycji warsztatów szkoleniowych: „PROJEKTOWANIE UKŁADÓW UZIEMIAJĄCYCH OBIEKTÓW BUDOWLANYCH I ENERGETYCZNYCH zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury oraz polskimi i międzynarodowymi normami” 15-19 kwietnia 2019 r.

Klasyfikacja ograniczników przepięć – ograniczniki Typu i ograniczniki kombinowane

Obecna klasyfikacja ograniczników przepięć dla instalacji zasilania elektroenergetycznego niskiego napięcia wynika z zapisów normy PN-EN 61643-11 „Niskonapięciowe urządzenia ograniczające przepięcia — Część 11: Urządzenia ograniczające przepięcia w sieciach elektroenergetycznych niskiego napięcia — Wymagania i próby” [1].

Oferta pracy

Jeżeli chcesz pracować w ambitnym i dynamicznym zespole, cenisz sobie stabilność,  przyjazną atmosferę oraz pragniesz rozwijać się zawodowo, przyślij nam swoje CV (rekrutacja@rst.bialystok.pl, lub tradycyjnie na adres pocztowy) albo dostarcz osobiście i dołącz do nas już dzisiaj.

UZIEMIENIA I OCHRONA PRZED PRZEPIĘCIAMI

EARTHING AND OVERVOLTAGE PROTECTION